Opublikowane w: "2023 - Czerwiec"

 • Alergia - co należy o niej wiedzieć?
  Zdrowie
  30.06.2023

  Alergia - co należy o niej wiedzieć?

  Alergia to stan nadwrażliwości na określone substancje zwane alergenami. Ich przekrój jest bardzo różnorodny - mogą to być zarówno pyłki roślin, pokarmy, jak i leki czy wiele innych. Alergie są powszechne i mogą powodować szereg różnych objawów, od łagodnych do potencjalnie zagrażających życiu. Warto zaznaczyć również, że mają znaczący wpływ na jakość życia, powodując nieprzyjemne i niewygodne objawy, takie jak kichanie, swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk, a w niektórych przypadkach nawet...

  Czytaj więcej
 • Jak przyspieszyć metabolizm alkoholu? Poznaj skuteczne sposoby
  Zdrowie
  30.06.2023

  Jak przyspieszyć metabolizm alkoholu? Poznaj skuteczne sposoby

  Nie jest tajemnicą, że alkohol jest częstym dodatkiem do wielu spotkań czy imprez - jednak jego nadmiar może prowadzić do nieprzyjemnych skutków, takich jak, chociażby powszechnie znienawidzony kac, który jest naturalną reakcją organizmu na spożyte wcześniej trunki, a w dłuższym okresie - do poważnych problemów zdrowotnych. Czy istnieją skuteczne sposoby na to, jak przyspieszyć metabolizm alkoholu, a co za tym idzie - złagodzić negatywne efekty? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej!

  Czytaj więcej
 • Choroby pasożytnicze układu pokarmowego - najważniejsze informacje
  Zdrowie
  26.06.2023

  Choroby pasożytnicze układu pokarmowego - najważniejsze informacje

  Pasożyty przewodu pokarmowego są organizmami, które żyją w ludzkim ciele i wykorzystują je jako środowisko do wzrostu i reprodukcji. Mogą one powodować szereg problemów zdrowotnych, o czym szerzej opowiemy w poniższym artykule. Najwyższa pora, aby dowiedzieć się, jakie są pasożyty układu pokarmowego, jak wygląda ich rozpoznanie czy ewentualne leczenie w przypadku ich wystąpienia. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury. 

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.