Opublikowane w: "2023 - Styczeń"

 • Zdrowe jelita, czyli zdrowe życie?
  Zdrowie
  13.01.2023

  Zdrowe jelita, czyli zdrowe życie?

  Ojciec medycyny - Hipokrates głosił, że wszystkie choroby zaczynają się w jelitach. Co więcej, współczesne badania pokazują, że twierdzenie to nie było kwestią przypadku. Coraz większe zainteresowanie tą tematyką w połączeniu z nowymi odkryciami dotyczącymi jelit, pozwoliły zrozumieć również, jak gigantyczną rolę odgrywa mikrobiom w utrzymaniu ciała, mózgu czy układu odpornościowego w odpowiednim stanie.

  Czytaj więcej
 • Jakie znaczenie dla organizmu ma żelazo?
  Zdrowie , Odżywianie
  10.01.2023

  Jakie znaczenie dla organizmu ma żelazo?

  Prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu zależy od wielu różnorodnych czynników w tym m.in. prawidłowej i właściwie zbilansowanej diety dostarczającej niezbędnych witamin oraz makro i mikroelementów, odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, odpoczynku czy snu. Chociaż niekiedy zupełnie nie zdajemy z tego sprawy, to mówimy to u około 60 pierwiastkach. Jeżeli chodzi o makroelementy, to ich zawartość w organizmie wynosi 0,01%, a dzienne zapotrzebowanie wynosi 100 mg, z kolei mikroelementów...

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.