Opublikowane w: "2024 - Maj"

 • Czym jest choroba Hashimoto? Objawy, rozpoznanie i profilaktyka żywieniowa
  Zdrowie , Odżywianie
  27.05.2024

  Czym jest choroba Hashimoto? Objawy, rozpoznanie i profilaktyka żywieniowa

  Choroby tarczycy diagnozowane są u coraz większej ilości osób. Jak pokazują statystki, obecnie zmaga się z nimi nawet około 5% społeczeństwa. Do najpopularniejszych odmian zalicza się m.in. Hashimoto, będące również przyczyną niedoczynności tarczycy. Jakie są najczęstsze objawy choroby Hashimoto? Jak  powinno wyglądać leczenie? Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Od czego zależy gęstość oraz grubość włosów?
  Pielęgnacja , Odżywianie
  23.05.2024

  Od czego zależy gęstość oraz grubość włosów?

  Wiele osób marzy o gęstych i grubych włosach, jednak natura nie wszystkich obdarowała bujną czupryną. Stąd usilne poszukiwania sposobów, dzięki którym można zwiększyć gęstość i grubość włosów. Każdy w momencie urodzenia ma na głowie przeciętnie 100 000-150 000 mieszków włosowych, z których wyrastają włosy. Ich kształt oraz wielkość determinuje zarówno typ włosów (proste, kręcone, itp.) oraz gęstość.

  Czytaj więcej
 • Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalne?
  Pielęgnacja , Odżywianie
  22.05.2024

  Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalne?

  Ciąża i okres karmienia piersią to wyjątkowe momenty w życiu każdej kobiety. Przede wszystkim dlatego, że wprowadzają ogromną zmianę: na świat przychodzi dziecko, które zmienia wszystko o 180 stopni. Nie można jednak zapomnieć o ogromnym obciążeniu dla organizmu, jakie wiąże się z rozwojem nowego życia w łonie mamy. Wiele kobiet narzeka na wypadanie włosów po ciąży. Jaki jest związek między wypadaniem włosów a karmieniem piersią? Wyjaśniamy. 

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.