Opublikowane w: "2023 - Listopad"

 • Wszystko, co trzeba wiedzieć o dziennym zapotrzebowaniu na witaminy
  Zdrowie , Odżywianie
  22.11.2023

  Wszystko, co trzeba wiedzieć o dziennym zapotrzebowaniu na witaminy

  Witaminy, będące niezbędnymi składnikami odżywczymi, są kluczowe dla wielu procesów biologicznych w naszym organizmie - od wsparcia układu odpornościowego, przez regulację procesów metabolicznych, po utrzymanie zdrowia skóry i wzroku. Ich odpowiednia ilość w diecie pomaga w zachowaniu optymalnego stanu zdrowia i może pomóc w zapobieganiu wielu schorzeniom, które związane są z niedoborami. Najwyższa pora, aby dowiedzieć się, jakie jest dzienne zapotrzebowanie na witaminy, a także jaka jest ich...

  Czytaj więcej
 • Jak sprawdzić czy nasze serce jest zdrowe?
  Zdrowie
  22.11.2023

  Jak sprawdzić czy nasze serce jest zdrowe?

  Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele, odpowiedzialnym za pompowanie krwi i dostarczanie tlenu do wszystkich komórek. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o jego zdrowie i regularnie kontrolować jego stan. W tym artykule dowiesz się, jakie badania pomogą Ci ocenić kondycję Twojego serca i jakie objawy mogą wskazywać na problemy kardiologiczne.

  Czytaj więcej
 • Ciąża i karmienie piersią a witamina C
  Zdrowie , Odżywianie
  22.11.2023

  Ciąża i karmienie piersią a witamina C

  Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest jednym z najważniejszych składników odżywczych, które wspierają rozwój płodu i ogólny stan zdrowia kobiety w ciąży. W kontekście karmienia piersią, witamina ta odgrywa kluczową rolę dla zdrowia zarówno świeżo upieczonej matki, jak i niemowlęcia. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące witaminy C podczas tych wyjątkowych okresów w życiu kobiety. Zastanawiasz się, czy witamina c przy karmieniu piersią  jest dozwolona? Jak...

  Czytaj więcej
 • Czym jest zapalenie mięśnia sercowego? Definicja, objawy i leczenie
  Zdrowie , Odżywianie
  01.11.2023

  Czym jest zapalenie mięśnia sercowego? Definicja, objawy i leczenie

  Zapalenie mięśnia sercowego, znane również jako MCI lub myocarditis, jest stanem zapalnym wpływającym na mięsień sercowy. Może być wywołane przez różne czynniki, w tym infekcje wirusowe, infekcje bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze oraz czynniki fizyczne i chemiczne. Proces zapalny może wpływać na pracę serca, prowadząc do zaburzeń rytmu serca, a w niektórych przypadkach - niewydolności serca.

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.