Opublikowane w: "2022 - Październik"

 • Różnica między suplementami a lekami. Kiedy sięgać po suplementy, a kiedy konieczne są leki?
  Zdrowie , Odżywianie
  29.10.2022

  Różnica między suplementami a lekami. Kiedy sięgać po suplementy, a kiedy konieczne są leki?

  Dbanie o siebie może polegać na działaniach w różnych obszarach naszego życia: psychologicznym, fizycznym, duchowym. W przypadku dbania o swoje zdrowie, samopoczucie i atrakcyjny wygląd, najczęściej stawiamy na regularną aktywność, codzienną pielęgnację oraz zdrową, zbilansowaną dietę. 

  Czytaj więcej
 • Jak utrzymać sprawne stawy? Dieta i suplementacja
  Zdrowie
  29.10.2022

  Jak utrzymać sprawne stawy? Dieta i suplementacja

  Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS, osteoartroza) to najczęściej występujące schorzenie układu ruchu. Jego rozwój jest wynikiem zaburzenia jakości oraz ilości chrząstki stawowej. Z czasem dochodzi również do uszkodzenia pozostałych struktur, w tym kości znajdującej się pod chrząstką stawową, otaczających staw więzadeł, torebki stawowej, ścięgien i mięśni.  Efekt? Ból, sztywność stawu, a wraz z upływem czasu zniekształcenie jego obrysów i ograniczenie ruchomości[1]. Jak temu zapobiec? Co...

  Czytaj więcej
 • Czy włosom rzeczywiście potrzebna jest suplementacja?
  Aktualności
  06.10.2022

  Czy włosom rzeczywiście potrzebna jest suplementacja?

  Włosy rosną w wyniku podziałów komórek budujących cebulki włosów, umiejscowionych w mieszkach. By włosy rosły, cebulki mieszków włosowych muszą otrzymywać wystarczającą ilość aminokwasów, tłuszczów, węglowodanów, witamin oraz składników mineralnych z pożywienia. Kiedy nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości składników odżywczych wraz z dietą, zasadna może okazać się odpowiednia suplementacja. J

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.