Opublikowane w: "2022 - Marzec"

 • Kwas foliowy potrzebny nie tylko kobietom w ciąży
  Zdrowie , Odżywianie
  13.03.2022

  Kwas foliowy potrzebny nie tylko kobietom w ciąży

  Kwas foliowy, nazywany również witaminą B9 lub B11, występuje w przyrodzie w znikomych ilościach [1]. Co więcej, poza śladowym powstawaniem z udziałem mikroflory jelitowej organizm człowieka nie jest w stanie wytwarzać go samodzielnie. Z tego względu trzeba dostarczać go wraz z pokarmem. Jakie jest jego znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania człowieka, a zwłaszcza dla organizmu kobiety w ciąży?

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.