Opublikowane w: "2024 - Kwiecień"

 • Foliany w ciąży. Stanowisko PTGiP - najnowsze zalecenia
  Zdrowie
  23.04.2024

  Foliany w ciąży. Stanowisko PTGiP - najnowsze zalecenia

  Przyjmowanie folianów w czasie ciąży to powszechna praktyka, mająca na celu zapobieganie wadom cewy nerwowej u płodu. Dotychczasowe zalecenia wskazywały na konieczność spożywania min. 400 μg kwasu foliowego dziennie - zarówno w trakcie starań o dziecko, jak i na jej wczesnym etapie ciąży. W kwietniu 2024 roku specjaliści z Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników przedstawili nowe stanowisko dotyczące stosowania kwasu foliowego z naciskiem na jego metylowaną formę, choliny oraz witamin...

  Czytaj więcej
 • Tata super bohater - zakoduj swoje super geny
  Zdrowie
  08.04.2024

  Tata super bohater - zakoduj swoje super geny

  Zaangażowanie mężczyzny w proces planowania ciąży jest kluczowe nie tylko dla wspólnego sukcesu, ale także zdrowia przyszłego dziecka. Współczesna medycyna coraz bardziej podkreśla, że jakość nasienia, badania przesiewowe oraz odpowiedni styl życia przyszłego taty mają istotny wpływ na płodność, oraz przebieg ciąży. Dlatego też mężczyźni powinni świadomie przygotować się do roli ojca. Niewątpliwie należy wspomnieć tu o jakości nasienia mężczyzn, która to od kilku dekad spada, co w ostatnim...

  Czytaj więcej

Na platformie edukacyjnej zamieszczamy artykuły dotyczące zdrowia, macierzyństwa, zdrowego stylu życia, diet i żywienia medycznego. Poruszamy tematy ważne dla naszych czytelników, dbamy o ich zdrowie i wspieramy w codziennych wyborach zdrowotnych. Oferujemy też porady farmaceutyczne, które można uzyskać poprzez formularz Zapytaj farmaceutę. Dodatkowo uruchomiliśmy porady dietetyczne, aby zadbać również o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę naszych czytelników.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i chętnie odpowiadają na pytania związane z ciążą, laktacją, zdrową dietą, stosowaniem suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego u dzieci i dorosłych, właściwościach i interakcjach substancji roślinnych, etc.

Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Nie ma on na celu promocji produktów czy udzielania porad medycznych.