witaminy karmienie piersią - femaltiker karmelowy i vitapil mama

FEMALTIKER KARMEL + VITAPIL MAMA - PAKIET DLA MAM

(2 opinie)
 • Zestaw dla mam karmiących piersią Femaltiker Karmel + Vitapil Mama
 • Femaltiker Karmel:
 • Uzupełnianie diety kobiety karmiącej piersią w celu poprawy jakości pokarmu kobiecego2
 • Wywołanie lub utrzymanie laktacji3
 • 12 saszetek o smaku karmelowym
 • Stres związany z wywołaniem laktacji4
 • Vitapil Mama:
 • Preparat wspierający kondycję włosów dla kobiet karmiących piersią
 • Bezpieczny dla dziecka i skuteczny dla mamy
 • Opracowany przez ekspertów specjalnie dla kobiet po porodzie, w okresie laktacji
 • Obydwa produkty spełniają wymagania bezpieczeństwa i jakości żywności w zakresie przeprowadzonych analiz mikrobiologicznych i metali ciężkich wykonanych w akredytowanym laboratorium Eurofins.
72,08 zł

Dostawa: 1-2 dni robocze Sprawdź!
Koszty wysyłki od 9,90 zł. Sprawdź!

Potwierdzenie jakości:

Właściwości

Femaltiker Karmel

femaltiker® plus to produkt przeznaczony dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie. Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są istotne dla właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej w okresie laktacji. Słód jęczmienny zawarty w femaltiker® plus jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów. Krótkie słodowanie powoduje mniejszą degradację zawartego w jęczmieniu beta-glukanu. Dopiero taka specjalna formuła i odpowiednie jej technologiczne przygotowanie pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym, a tym samym bogatszym składzie odżywczym. Formuła zaw...

Femaltiker Karmel

femaltiker® plus to produkt przeznaczony dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie. Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są istotne dla właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej w okresie laktacji. Słód jęczmienny zawarty w femaltiker® plus jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów. Krótkie słodowanie powoduje mniejszą degradację zawartego w jęczmieniu beta-glukanu. Dopiero taka specjalna formuła i odpowiednie jej technologiczne przygotowanie pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym, a tym samym bogatszym składzie odżywczym. Formuła zawarta w femaltiker® plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą dla dziecka2. Stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację3. Zawarty w femaltiker® plus słód jęczmienny został wymieniony w protokole oceny umiejętności ssania piersi jako naturalny środek. Badanie interwencyjne z udziałem mam wcześniaków wykazało statystycznie istotnie zwiększoną produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania słodu jęczmiennego zawartego w femaltiker® plus.3 Odżywianie matek za pomocą formuły zawartej w femaltiker® plus wpłynęło pozytywnie na przyrosty dobowe dziecka i ilość odciąganego mleka.1

Skuteczność udowodniona klinicznie1. Badanie interwencyjne z udziałem mam wcześniaków wykazało statystycznie istotnie zwiększoną produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania słodu jęczmiennego zawartego w femaltiker® plus3. Odżywianie matek za pomocą formuły zawartej w femaltiker® plus wpłynęło pozytywnie na przyrosty dobowe dziecka i ilość odciąganego mleka.1

Literatura: 1 Ginekol Pol 2021;92(2):118-125. 2 Hoseney RC. 1994. Principles of cereal science and technology. 2nd ed. U.S.A.: American Assn. of Cereal Chemists, Inc. p 179–82. 3 European Food Research and Technology volume 231, pages 27–35 (2010). 4 Allen LH. Adv Nutr. 2012;3(3):362-369.

Vitapil mama

PIERWSZY PROFESJONALNY PREPARAT NA WŁOSY DLA MAM KARMIĄCYCH PIERSIĄ

VITAPIL® mama to preparat wspierający prawidłową kondycję włosów i skóry głowy, opracowany przez ekspertów specjalnie dla kobiet po porodzie, w okresie laktacji,. Uzupełnia dietę karmiącej mamy w składniki wspomagające kondycję włosów w przypadku:

- wypadania włosów, osłabienia kondycji włosów,  powolnego wzrostu włosów,  osłabionej kondycji skóry głowy

Składniki preparatu działają od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawiają, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. Odpowiednio dobrane substancje aktywne m.in. biotyna, selen i cynk – pomagają zachować zdrowe włosy. Miedź pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Cynk sprzyja właściwej syntezie białek włosa. Witamina B12, foliany oraz cynk – biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa. Cynk, jod oraz niacyna – pomagają zachować zdrową skórę głowy. Miedź i cynk – wspomagają ochronę komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowanie lub suszenie włosów. VITAPIL® mama został wzbogacony w kompleks AMINQ3® – połączenie aminokwasów siarkowych: L-metioniny i L-cysteiny, z których zbudowana jest łodyga włosa oraz aminokwasu L-lizyny – odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów. Witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie L-cysteiny. Bambus to roślina, która słynie z szybkiego wzrostu i bogactwa składników odżywczych, będąc naturalnym źródłem krzemu, który jest składnikiem strukturalnym włosów.  Kompozycja składników została tak dobrana, aby kompleksowo działały zarówno na włosy, jak i skórę głowy.

Składniki

Femaltiker Karmel:

Składniki aktywne: 1 saszetka 2 saszetki
Witamina B6 2,5 mg (179%)* 5 mg (358%)*
Witamina B12 2,8 µg (112%)* 5,6 (224%)*
Cholina  100 mg  200 mg
Ekstrakt słodu jęczmiennego 4,8 g 9,6 g
Beta-glukan z jęczmienia min. 300 mg min. 600 mg
Suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis  80 mg 160 mg
Foliany - FolActiv® w tym:   200 µg(100%)*  400µg (200%) 
 L-metylofolian wapnia 50%
kwas foliowy 50%

* procent referencyjnych wartości spożycia

Składniki: formuła femaltiker® (ekstrakt słodu jęczmiennego (słód jęczmienny, kakao 22%), beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis), dwuwinian choliny, aromat naturalny-karmelowy, chlorowodorek pirydoksyny, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

suplement diety femaltiker® plus 90 g 12 porcji [saszetek] po 7,5 g

Vitapil mama:

Składniki aktywne: 1 kapsułka dziennie
L-lizyna 70 mg
L-cysteina 70 mg
L-metionina 60 mg
Witamina C 40 mg (50%)*
Kwas pantotenowy 3 mg (50%)*
Niacyna 8  mg (50%)*
Żelazo 14 mg (100%)*
Cynk 10 mg (100%)*
Miedź 0,5 mg (50%)*
Kwas foliowy 200 µg (100%)*
Biotyna 25 µg (50%)*
Jod 75 µg (50%)*
Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki) 20 mg
- w tym krzem 7 mg
Selen 30 µg (55%)*
Witamina B1 0,6 mg (55%)*
Witamina B2 0,7 mg (50%)*
Witamina B6 0,7 mg (50%)*
Witamina B12 1,4  µg (56%)*

*procent referencyjnych wartości spożycia

Poznaj najważniejsze składniki:

Przeczytaj przed użyciem

Sposób stosowania

Femaltiker Karmel:

1-2 saszetki na dobę w trakcie posiłku. Lekarz lub specjalista laktacyjny może zalecić inny sposób stosowania produktu. Zaleca się spożyć femaltiker® plus na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. Produkt posiada smak karmelowy. Przed przyrządzeniem roztworu umyć ręce. Używać czystych naczyń. Wysypać proszek z saszetki do szklanki lub kubka, rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści. Sposób użycia produktu dostosowany jest do indywidualnych wymagań żywieniowych kobiety karmiącej: w razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów napojów roślinnych tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Dodatek do spożywania wraz z różnym rodzajem potraw lub posiłków. Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od ukończenia drugiej doby po porodzie przy braku nawału mlecznego. Minimalny czas stosowania preparatu to 12 dni, niemniej nie ma przeciwskazań do dłuższego stosowania lub stosowania doraźnego w przypadku tzw. kryzysów laktacyjnych. Odstawienie preparatu zależy od uzyskania ilości mleka, która zapewnia kontynuowanie wyłącznego karmienia piersią. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Vitapil mama:

1 tabletka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

To musisz wiedzieć

1 kapsułka dziennie

w trakcie posiłku

1-2 saszetki dziennie

Przeciwwskazanie

Femaltiker Karmel:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Vitapil mama:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Przechowywanie

Femaltiker Karmel:

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, (od 15 do 25° C), w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci.

Vitapil mama:

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Pytania i odpowiedzi

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą i odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Opinie użytkowników Poniższe opinie zbieramy i weryfikujemy przez zewnętrznego partnera Trustmate i pochodzą z procesu pozakupowego.

Vitapil spoko, rzeczywiście włosy mniej wypadają. Femaltiker karmelowy jak dla mnie jest gorszy od czekolady - stąd gwiazdka mniej

Alicja
Potwierdzony zakup

Wygodne opakowanie, można zabrać do torebki lub w podróż. Produkt polecany przez wiele mam, co budzi zaufanie. Nie zawiera substancji chemicznych, co jest plusem.

Anna
Potwierdzony zakup