Suplementy i witaminy dla uprawiających sport

Produktów: 1

Aktywne filtry

Twójefektywnytreming Suplement diety
Szczegóły
  • Promocja

Twój efektywny trening*

Szczególnie polecany osobom uprawiającym...

Suplementy i witaminy dla uprawiających sport

Regularne treningi przynoszą pozytywne efekty, zarówno w postaci wysportowanej sylwetki, jak i dobrego samopoczucia. Poza dbaniem o odpowiednią dietą dopasowaną do rodzaju wykonywanej aktywności, warto także uzupełniać posiłki sprawdzonymi suplementami diety. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór produktów o optymalnie skomponowanych składach. ... Czytaj więcej

Regularne treningi przynoszą pozytywne efekty, zarówno w postaci wysportowanej sylwetki, jak i dobrego samopoczucia. Poza dbaniem o odpowiednią dietą dopasowaną do rodzaju wykonywanej aktywności, warto także uzupełniać posiłki sprawdzonymi suplementami diety. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór produktów o optymalnie skomponowanych składach. 

Karnityna – by zwiększyć wydajność ćwiczeń 

Bezpieczne i skuteczne preparaty stworzone z myślą o sportowcach wpływają między innymi na budowę masy mięśniowej i redukcję masy ciała. Do tego rodzaju produktów zaliczają się te zawierające karnitynę, potocznie nazywaną „spalaczem tłuszczu”. 

Karnityna to związek białkowy, który składa się z dwóch aminokwasów: metioniny i lizyny. Jest ona niezbędna do prawidłowej pracy serca i mięśni. Jednocześnie wpływa na przemianę węglowodanów oraz hamuje powstawanie tkanki tłuszczowej. Osoby uprawiające sport powinny dbać o uzupełnianie poziomu karnityny, ponieważ jej działanie zwiększa tolerancję organizmu na wysiłek fizyczny, co jest istotne zwłaszcza podczas treningów o dużej intensywności. Suplementacja karnityny bywa również polecana w trakcie diety redukcyjnej. Dodatkowo zmniejsza ona ryzyko rozwoju miażdżycy oraz otyłości. 

Uzupełnianie karnityny w diecie pozwala zwiększać utlenianie tłuszczu osobom uprawiającym sport, a w konsekwencji oszczędzać zasoby energetyczne w mięśniach (glikogen). Substancja ta przyspiesza także regenerację po treningu. W przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie dziennej dawki 250 mg-2 g karnityny.   

Resveratrol –  korzystne działanie naturalnej substancji 

W celu poprawy ogólnej kondycji fizycznej i stanu zdrowia coraz częściej poszukuje się preparatów wzbogaconych o substancje, które zmniejszają niekorzystne zmiany zachodzące w organizmie. Należą do nich biologicznie aktywne związki, takie jak resveratrol. Ma on właściwości przeciwnowotworowe i przeciwzapalne, a także kardioprotekcyjne. Badania wykazały, że resveratrol:

  • korzystnie wpływa na ciśnienie tętnicze krwi i pracę serca oraz cały układ krążenia,
  • hamuje procesy zapalne, 
  • zmniejsza stres oksydacyjny, 
  • ma działanie przeciwmiażdżycowe,
  • pozytywnie wpływa na redukcję masy ciała (jest wykorzystywany w profilaktyce otyłości), 
  • ułatwia zapobieganie osteoporozie. 

Ponadto eksperci zwracają również uwagę na to, że substancja ta może efektywnie pomóc w przypadku „przetrenowania” organizmu. Pojawiająca się po intensywnym wysiłku fizycznym opóźniona bolesność mięśniowa (DOMS) wiąże się bowiem z wystąpieniem procesu zapalnego. Resveratrol jako antyoksydant zapewnia obniżenie ilości wolnych rodników tlenowych, a jednocześnie wspiera odnowę uszkodzonych mięśni i zmniejsza bolesność mięśniową.          

Resveratrol występuje naturalnie w wielu gatunkach roślin, między innymi w borówkach, żurawinie, orzeszkach ziemnych i pomidorach. Poza przyjmowaniem go w diecie warto też wybierać kompleksowe preparaty, dostosowane do indywidualnych potrzeb.   

Różeniec górski –  na zmniejszenie stresu fizycznego i poprawę wydolności 

Dla osób aktywnie uprawiających sport niezwykle istotne jest zarówno dbanie o utrzymywanie właściwej kondycji, jak i poprawianie efektywności treningów czy niwelowanie dolegliwości bólowych. Ponadto warto również pamiętać o regularnym przyjmowaniu suplementów zmniejszających stres fizyczny i psychiczny. Zalicza się do nich różeniec górski, pomagający w zwiększaniu zdolności adaptacyjnych organizmu do niesprzyjających czynników środowiskowych. 

Suplementacja tej wyjątkowej rośliny rosnącej w górzystych rejonach Azji, Ameryki Północnej i Europy jest polecana sportowcom (pasjonatom i profesjonalistom), kulturystom, osobom ciężko pracującym fizycznie, a także zmagającym się z ciągłym stresem. 

Przeprowadzone testy wykazały, że różeniec górski wspomaga regenerację tkanki mięśniowej, poprawia wydolność fizyczną i zmniejsza nasilenie stanu zapalnego wywołanego wysiłkiem fizycznym. Wpływa również pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową oraz ogólne samopoczucie.          

Brak wyników badań wskazujących na występowanie skutków ubocznych przyjmowania preparatów zawierających różeniec górski powoduje, że są one bezpieczne w stosowaniu.  

Sprawdzone suplementy diety dla osób uprawiających sport 

W kategorii „dla uprawiających sport” prezentujemy najwyższej jakości suplementy diety o unikatowych składach. Zapewniamy skuteczne, a co równie istotne, bezpiecznie preparaty. Proces powstawania naszych produktów monitorujemy za pomocą specjalnego rozwiązania kontroli jakości Nutropharma Quality System (NQS). Poza tym regularnie weryfikujemy składy suplementów i tworzymy receptury dedykowane konkretnym potrzebom klientów.       

Twój efektywny trening to propozycja wspierająca wszystkie osoby aktywne fizycznie, poszukujące preparatu zawierającego naturalne substancje o sprawdzonym działaniu. Dzięki składnikom, takim jak karnityna, różeniec górski i resveratrol osiągnięcie lepszych wyników podczas treningu i szybsza regeneracja po wysiłku staną się znacznie prostsze.    

Źródła: 

https://dietetycy.org.pl/jak-k arnityna-wplywa-na-funkcjonowanie-organizmu/  

https://www.ptfarm.pl/pub/File/Bromatologia/2012/4/BR%204-2012%20s.%201166-1174.pdf 

https://dietetycy.org.pl/resweratrol-doms/ 

Wall BT, Stephens FB, Constantin-Teodosiu D et al. Chronic oral ingestion of L-carnitine and carbohydrate increases muscle carnitine content and alters muscle fuel metabolism during exercise in humans. J Physiol. 2011 Feb 15;589(Pt 4):963-73. 

Zamieńmy to źródło- to konkurencyjna firma supli :P

https://uns.pl/pl/blog/post/rhodiola-rosea-dzialanie-wlasciwosci-i-zastosowanie-rozenca-gorskiego 

na te:

Abidov M et al. Extract of Rhodiola rosea radix reduces the level of C-reactive protein and creatinine kinase in the blood. Bull Exp Biol Med. 2004 Jul;138(1):63-4. 

Huang, C. et al. (2021). Protective and Recovery Effects of Resveratrol Supplementation on Exercise Performance and Muscle Damage following Acute Plyometric Exercise. Nutrients, 13(9).

Ukryj