• Promocja
suplementy diety dla kobiet w ciąży - prenatal uno + dha

PRENATAL UNO + PRENATAL DHA - PAKIET DLA KOBIET W CIĄŻY

  • Zestaw dla kobiet w ciąży Prenatal Uno + Prenatal DHA
  • Prenatal UNO:
  • Szczególnie polecanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży
  • Imbir łagodzi nudności w ciąży
  • Aktywna forma folianów zapewnia lepsze wchłanianie
  • Prenatal DHA:
  • Technologia kapsułki redukująca nieprzyjemne odbijanie rybą
  • Suplement diety zalecany od 1 dnia ciąży do końca okresu karmienia piersią 
  • Zawiera olej rybi, którego jakość i bezpieczeństwo zostało zweryfikowane ponad 100 badaniami klinicznymi
  • Obydwa produkty spełniają wymagania bezpieczeństwa i jakości żywności w zakresie przeprowadzonych analiz mikrobiologicznych i metali ciężkich wykonanych w akredytowanym laboratorium Eurofins.
63,51 zł
51,73 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją: 51,73 zł

Dostawa: 1-2 dni robocze Sprawdź!
Koszty wysyłki od 9,90 zł. Sprawdź!

Potwierdzenie jakości:

Właściwości

Prenatal UNO

Suplement diety Prenatal® uno jest preparatem szczególnie polecanym dla kobiet w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko ważne składniki w rekomendowanych porcjach, które uzupełniając dietę korzystnie wpływają na przebieg ciąży i rozwój płodu.

Czy wiesz, że... Badania wskazują na znaczącą rolę choliny w redukcji wad cewy nerwowej (WCN) oraz ochronie uszkodzeń DNA.1,2,3  Cholina wpływa również na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, w tym struktur odpowiedzialnych za pamięć.1

 Wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka

FolActiv® to połączenie kwasu foliowego i jego aktywnej formy. Aktywna forma folianów zapewnia lepsze wchłanianie dla kobiet z wolniejszym metabolizmem kwasu foliowego. Dotyczy to co drugiej kobiety w Pols...

Prenatal UNO

Suplement diety Prenatal® uno jest preparatem szczególnie polecanym dla kobiet w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko ważne składniki w rekomendowanych porcjach, które uzupełniając dietę korzystnie wpływają na przebieg ciąży i rozwój płodu.

Czy wiesz, że... Badania wskazują na znaczącą rolę choliny w redukcji wad cewy nerwowej (WCN) oraz ochronie uszkodzeń DNA.1,2,3  Cholina wpływa również na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, w tym struktur odpowiedzialnych za pamięć.1

 Wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka

FolActiv® to połączenie kwasu foliowego i jego aktywnej formy. Aktywna forma folianów zapewnia lepsze wchłanianie dla kobiet z wolniejszym metabolizmem kwasu foliowego. Dotyczy to co drugiej kobiety w Polsce.4  Suplementowanie kwasu foliowego w połączeniu z jego aktywną formą przed ciążą i w trakcie jej trwania jest zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników w profilaktyce wad cewy nerwowej.5  Foliany biorą udział w procesie podziału komórek i wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży.

Cholina, MetylB12, witamina B6 oraz kwas foliowy zawarty w FolActiv®  wspierają prawidłowy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka.6,7,8 Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie i biodostępność kwasu foliowego.9,10

Witamina D w zalecanej dawce dziennej 2000 j.m.11  pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów dziecka oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Jest ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i funkcji poznawczych u dzieci12.

 Łagodzenie nudności w ciąży

Imbir to naturalny składnik o działaniu łagodzącym nudności i mdłości u ciężarnych, co potwierdzają badania.13

FolActiv® + MetylB12 + witamina B6  = maksymalne wykorzystanie działania folianów14

Literatura: (1) Shaw GM et al. Am J Epidemol 2004; 160:102-9. (2) Zeisel SH. International Journal of women’s Health. 2013;5. (3) Zesiel SH. Mutat Res. 2012; 733(1-2): 34-38. (4) Seremak-Mrozikiewicz A et al.Archives of Perinatal Medicine 2013; 19:12-18. (5) Ginekol. Pol. 2017; 88 (11): 633–636. (6) Mills JL et al. J Nutr. 1996;126(3):756S-760S. (7) Peker E et al. J Matern Fetal Neonatal Med. 2016;29(18):2944-8. (8) Gu Q et al. Acta Paediatr. 2012 ;101(11):e486-90). (9) Obeid R. et al. J Perinat. Med. 2013;13:1-15. (10) Shane B. Food and Nutrition Bulletin,2008; 29 (2)_suppl. 1: S5-S16. (11) Rusinska A et al. Front Endocrinol (Lausanne). 2018;9:246. (12) Hynes KL et al. J Clin Endocrinol Metab. 2013;98(5):1954-62. (13) Saberi F. et al. Nurs Midwifery Stud. 2014;3(1):e11841. (14) Serapinas D. et al. Reprod Toxicol. 2017;72:159-163. (15) Foliany przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. Foliany, witamina B6, witamina B12 biorą udział w procesie podziału komórek. (16) U.S. Preventive Services Task Force Am Fam Physician. 2010 Dec 15;82(12):1526-1527. (17) Foliany, cholina, witamina B6, B12- pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Pranatal DHA

Prenatal® dha jest preparatem szczególnie polecanym kobietom w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Zawiera wysoką porcję kwasu dokozaheksaenowego (DHA) składnika szczególnie istotnego dla prawidłowego rozwoju dziecka. Uzupełnianie DHA od początku ciąży wpływa korzystnie na wysycenie tkanek mamy, a jego aktywny transport do płodu zachodzi na przełomie II i III trymestru. DHA należy dostarczać w gotowej formie, ponieważ

organizm ludzki ma ograniczoną zdolność do syntezy tego wielonienasyconego kwasu tłuszczowego omega-3. Głównym źródłem DHA są tłuste ryby morskie, które, jak wykazują badania, są spożywane w zbyt małej ilości przez kobiety w Polsce.  

Prawidłowy rozwój mózgu, siatkówki oka dziecka* DHA jest też niezbędny do rozwoju układu nerwowego dziecka. Jego dostarczanie podczas ciąży jest szczególnie istotne dla rozwoju mózgu oraz siatkówki oka dziecka.

Prawidłowy czas trwania ciąży Rekomendacje grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników zostały oparte o dowody naukowe o najwyższym poziomie wiarygodności dotyczące wpływu DHA na redukcję porodu przedwczesnego (<34. t.c.). Ze względu na niskie spożycie tego kwasu tłuszczowego w populacji polskiej zaleca się stosowanie porcji nie mniejszej niż 600 mg/dzień przez cały okres ciąży. W przypadku kobiet z grupy wysokiego ryzyka porodu przedwczesnego rekomendowana jest porcja wyższa – 1000 mg/dobę.  

Czy wiesz, że niskie spożycie DHA z dietą przez mamy może zaburzać równowagę między czynnikami prozapalnymi (np. cytokinami) odpowiedzialnymi m.in. za rozwój reakcji alergicznych u dzieci. Badania wskazują, że przyjmowanie omega-3 przez kobiety w ciąży redukuje ryzyko niektórych alergii.  

Czy wiesz, że już od pierwszych dni ciąży jesteś w stanie wpływać na rozwój i zdrowie swojego dziecka w przyszłości? Oprócz genów, które dziecko dziedziczy po swoich rodzicach, pewne cechy można wykształcić poprzez dostarczanie odpowiednich składników odżywczych już w okresie ciąży. Dziedziczenie „ponad” genami nazywamy epigenetyką. Prenatal® DHA zawiera formułę Epigenetic Nutrition Plan®. Jest to zestaw składników o wysokiej przyswajalności w porcjach rekomendowanych przez Ekspertów. Poprzez swoje działanie już na etapie rozwoju płodu determinują one m.in. jego podatność na choroby cywilizacyjne i rozwój, a tym samym jakość życia.

Do stosowania w I trymestrze ciąży wraz z Prenatal® uno w celu właściwego wysycenia tkanek mamy składnikami odżywczymi oraz w II i III trymestrze ciąży w połączeniu z Prenatal® duo w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na kwas dokozaheksaenowy. W okresie karmienia piersią stosowanie Prenatal® dha może być szczególnie istotne ze względu na dalszy rozwój mózgu dziecka.

1.     Stanowisko Grupy Ekspertów. Pediatr Pol 2010; 85(6): 597-600
2.     Rekomendacje PTG. Ginekol Pol 2014; 85: 318-20

Pobierz e-book

Poradnik dieta i suplementacja w ciąży

Poradnik dieta i suplementacja w ciąży

Nie jedz za dwoje, tylko dla dwojga! - Sprawdź co jeść w ciąży!

Składniki

Prenatal UNO:

Składniki aktywne: 1 kapsułka dziennie:
IMBIR (ZINGIBER OFFICINALE) (KŁĄCZE) W POSTACI EKSTRAKTU 20:1, CO ODPOWIADA 600 MG SUROWCA
Cholina (dwuwinian choliny) 125 mg µg (200%)*
Foliany** w tym  800 μg
FolActiv®: kwas pteroilomonoglutaminowy 400 μg (400%)*
L-metylofolian wapnia 400 μg (400%)*
Jod (jodek potasu)  150 μg (100%)*
Witamina D3 (cholekalcyferol) 50 μg/2000 j.m. (1000%)*
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 1,25 mg (89,3%)*
Witamina B12 (MetylB12 - metylokobalamina)  1 μg (40%)*

*procent referencyjnych wartości spożycia

**obejmuje wszystkie formy folianów.

Składniki:

dwuwinian choliny, mączka ryżowa, kapsułka: żelatyna; imbir, cholekalcyferol, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny, metylokobalamina, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu.

Prenatal DHA:

Składniki aktywne Prenatal DHA 2 kapsułki dziennie: 
Witamina E (D-alfa tokoferol) 15,6 mg; 130%**
DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego 600 mg; 100-150%*
EPA (kwas eikozapentaenowy z oleju rybiego 126 mg

**procent zaleceń według rekomendacji ekspertów1,2 

*procent referencyjnych wartości spożycia 

Składniki: olej rybi (anchois, sardynki, makrele), kapsułka: żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; D-alfa-tokoferol.

Poznaj najważniejsze składniki:

Przeczytaj przed użyciem

Sposób stosowania

Prenatal UNO:

Najlepiej przyjmować jedną kapsułkę dziennie w trakcie posiłku. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia. Nie należy używać innych suplementów diety zawierających witaminę D, jod lub foliany. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku z lekarzem lub farmaceutą.

Prenatal DHA:

Najlepiej przyjmować jedną lub dwie kapsułki dziennie w trakcie posiłku. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia. 

To musisz wiedzieć

1 kapsułka dziennie

w trakcie posiłku

1-2 kapsułki dziennie

Przeciwwskazanie

Prenatal UNO oraz Prenatal DHA:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.

Przechowywanie

Prenatal UNO oraz Prenatal DHA:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Pytania i odpowiedzi

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą i odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Opinie użytkowników

Na razie nie dodano żadnej recenzji.