Baza składników dla produktu Omega Cardio

Lista składników

C

Czosnek

Czosnek

to nie tylko znany element kuchni polskiej, ale i śródziemnomorskiej. Jego regularne stosowanie w odpowiednich ilościach wpływa korzystnie na metabolizm lipidów, wspiera układ krążenia i pracę serca.  Czosnek w odpowiednich ilościach wpływa korzystnie na procesy odpornościowe. Jedną z cennych substancji znajdujących się w czosnku jest allicyna12.

12. Tadeusiewicz, Krysztofiak & Olas. Kosmos 37–44 (2014).

D

DHA

DHA

czyli nienasycony kwas (dokozaheksaenowy) ważny dla ciężarnych i karmiących ze względu na to, że jest w odpowiednich ilościach jest ważny dla prawidłowego rozwoju mózgu  oczu płodu i dzieci karmionych piersią. 

E

EPA

EPA

kwas eikozapentaenowy, cenny kwas tłuszczowy który razem z kwasem DHA w odpowiednich ilościach wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie serca. 

R

Resweratrol

Resweratrol

Fitoskładniki to nic innego jak naturalnie występujące związki chemiczne obecne w roślinach. Substancją tego typu, która obecnie cieszy się dużą popularnością, jest resweratrol, należący do składników charakteryzujących się aktywnością biologiczną. Związek ten ma szeroki zakres działania na organizm człowieka  - w zapobieganiu, jak i wspieraniu leczenia wielu różnorodnych chorób. Mimo że zyskał popularność w kontekście zdrowia serca, ze względu na swój potencjał antyoksydacyjny czy przeciwzapalny, to na tym jego wyjątkowe działanie nie kończy się. 

W

Witamina E

Witamina E

wykazuje działanie przeciwutleniające i chroni podatne na utlenianie tłuszcze, np. pochodzenia rybiego.1

1. Turchetto, E. & Pignatti, C. Acta Vitaminologica et Enzymologica 4, 267–277 (1982)