Vitapil na wypadanie włosów Suplementy diety
Vitapil na wypadanie włosów Suplementy diety
vitapil na włosy
vitapil skład
vitapil z biotyną mocne, lśniące włosy 60 tabletek
Vitapil na wypadanie włosów Suplementy diety
Vitapil na wypadanie włosów Suplementy diety
vitapil na włosy
vitapil skład
vitapil z biotyną mocne, lśniące włosy 60 tabletek

Vitapil 60 kaps.

  • W celu poprawy kondycji włosów, skóry, paznokci.
  • Ograniczenie wypadania włosów, pojawienie się nowych włosów, wzrost grubości włosów* 
    *Badanie przeprowadzone w okresie październik 2021-luty 2022, z udziałem 70 ochotniczek z miast: Warszawa, Uniejów, Kraków, Zakopane
  • Badany produkt spełnia wymagania bezpieczeństwa i jakości żywności w zakresie przeprowadzonych analiz mikrobiologicznych,  metali ciężkich i składników aktywnych wykonanych  w akredytowanym laboratorium Eurofins
49,90 zł

Dostawa: 1-2 dni robocze Sprawdź!
Koszty wysyłki od 9,90 zł. Sprawdź!

Potwierdzenie jakości:

Co wyróżnia suplement diety Vitapil

Bogata formuła zawierająca

Biotyna + Bambus + Kompleks AMIN Q3®

Bogata formuła zawierająca

Preparat przebadany trychologicznie*

badanie wykazało, że Vitapil powoduje: zahamowanie wypadania włosów, pojawienie się nowych włosów, wzrost grubości włosów

Preparat  przebadany trychologicznie*

Vitapil jest bogatym źródłem składników odżywczych

 pomagających zachować zdrowe włosy (biotyna i cynk)  skórę (jod i niacyna) i  paznokcie (cynk).

Vitapil jest bogatym źródłem składników odżywczych

Właściwości

Vitapil® jest bogatym źródłem składników odżywczych pomagających zachować zdrowe włosy (biotyna i cynk)  skórę (jod i niacyna) i  paznokcie (cynk).

Miedź zawarta w preparacie pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Wyselekcjonowane składniki sprzyjają właściwej syntezie białek włosa i paznokci (cynk) oraz biorą udział w procesie podziału cebulki włosa, komórek skóry i paznokci (cynk, witamina B12, foliany). Kompleks AMIN Q3® to połączenie aminokwasów siarkowych: L-cysteiny i L-metioniny, z których zbudowana jest łodyga włosa oraz L-lizyny odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów.5 L-cysteina odpowiada za twardość paznokci, a przedłużona suplementacja żelazem zmniejsza ich kruchość.3 Biotyna zwiększa twardość i grubość paznokci.4 Miedź, cynk, mangan pomagają ...

Vitapil® jest bogatym źródłem składników odżywczych pomagających zachować zdrowe włosy (biotyna i cynk)  skórę (jod i niacyna) i  paznokcie (cynk).

Miedź zawarta w preparacie pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Wyselekcjonowane składniki sprzyjają właściwej syntezie białek włosa i paznokci (cynk) oraz biorą udział w procesie podziału cebulki włosa, komórek skóry i paznokci (cynk, witamina B12, foliany). Kompleks AMIN Q3® to połączenie aminokwasów siarkowych: L-cysteiny i L-metioniny, z których zbudowana jest łodyga włosa oraz L-lizyny odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów.5 L-cysteina odpowiada za twardość paznokci, a przedłużona suplementacja żelazem zmniejsza ich kruchość.3 Biotyna zwiększa twardość i grubość paznokci.4 Miedź, cynk, mangan pomagają chronić komórki włosów, skóry i paznokci przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. częstych zabiegów pielęgnacyjnych włosów (suszenie, farbowanie) i paznokci (stosowanie zmywaczy z acetonem). Ponadto w kapsułce znajduje się resweratrol – naturalny składnik znany z właściwości antyoksydacyjnych.6 Bambus jest naturalnym źródłem krzemionki, dlatego jest uznanym składnikiem skutecznych preparatów na włosy, a wg badań wykazuje pozytywny efekt na skórę i łamliwe, kruche paznokcie.2

Wskazania:

Vitapil® może być stosowany wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne w celu poprawy kondycji włosów, skóry, paznokci.

1 Badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-06.09.2014 na grupie 247 testerek. Więcej na https://vitapil.pl/wyniki-badan-konsumenckich-polki-o-wlosach-vitapil.

2 Barel A, Calomme M, Timchenko A, et al. Arch Dermatol Res. 2005 Oct;297(4):147-53.

3 Seshadri D, DeD. Indian J Dermatol Venereol Leprol 2012;78:237-41.

4 Lipner SR , Scher RK . J Dermatolog Treat. 2018 Jun;29(4):411-414.

5 Goluch-Koniuszy ZS. Prz Menopauzalny. 2016 Mar;15(1):56-61.

6 Salehi B,Mishra AP, Nigam M,et al. Biomedicines.2018 Sep 9;6(3):91

Składniki

Składniki aktywne: 1 kapsułka dziennie
Niacyna 9 mg (56,3%)*
Kwas foliowy 400 µg (200%)*
Witamina B12 6 µg (240%)*
Biotyna 300 µg (600%)*
Kwas pantotenowy 100 mg (1666,7%)*
Żelazo 10 mg (71,4%)*
Cynk 10 mg (100%)*
Miedź 2 mg (200%)*
Mangan 1,8  mg (90%)*
Jod 150 µg (100%)*
Resweratrol 10 mg
Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki) 20 mg
- w tym krzem 7 mg
L-lizyna 70 mg
L-cysteina 70 mg
L-metionina 60 mg

* procent referencyjnych wartości spożycia

Składniki:

Składniki: D- pantotenian wapnia, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, barwnik:  kompleksy miedziowe chlorofilin; chlorowodorek L-lizyny, glukonian II cynku, L-cysteina, L-metionina,  fumaran żelaza (II), sproszkowane pędy bambusa, substancja przeciwzbrylająca: celuloza;  resweratrol (z Polygonum cuspidatum), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; kwas nikotynowy, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; siarczan miedzi (II),  cyjanokobalamina, siarczan II manganu, kwas pteroilomonoglutaminowy, D-biotyna, jodek potasu.

Poznaj najważniejsze składniki:

Przeczytaj przed użyciem

Sposób stosowania

1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

To musisz wiedzieć

1 kapsułka dziennie

w trakcie posiłku

Przeciwwskazanie

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Pytania i odpowiedzi

Aminokwasy zawarte w suplemencie budują białka, które są niezbędne do wzrostu paznokci. Aminokwas cysteina odpowiada za twardość paznokci, a przedłużona suplementacja żelazem (również składnik Vitapilu) zmniejsza ich kruchość. Biotyna -zwiększa twardość i grubość paznokci i w połączeniu z witaminami z grupy B w znacznym stopniu wpływają na szybszy wzrost paznokci Miedź, cynk, mangan wpływają na wzrost gdyż chronią komórki paznokci przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. częstych zabiegów pielęgnacyjnych paznokci (stosowanie zmywaczy z acetonem). Bambus jest naturalnym źródłem krzemionki, dlatego jest uznanym składnikiem skutecznych preparatów na i łamliwe, kruche paznokcie.

Wyniki badań trychologicznych z zastosowaniem suplementu diety Vitapilu wykazały, że pierwsze efekty stosowania są zauważalne zwykle po 3-4 miesiącach stosowania. Według trychologów, preparaty witaminowo-mineralne na włosy najlepiej stosować przez ok. 6 miesięcy. Co do przerwy między stosowaniem preparatu powinna ona wynosić min. 1 miesiąc.

Kobietom karmiącym piersią polecamy Vitapil mama stworzony z myślą o specjalnych potrzebach mam w trakcie laktacji.

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą i odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.